Kremacje
Lublin Animus®
w 12 godzin

24/7 ☎ (81) 744 88 55

Animus® - Ostatnie Pożegnanie Pełne Szacunku i Godności

Oferta / Kremacje Lublin Animus®

Funebre Avatar

Kremacje Lublin

Kremacja - spopielanie zmarłego jest sposobem pochówku, który staje się coraz bardziej powszechny w ostatnich latach. Kremacja polega na spopieleniu ciała osoby zmarłej, które umieszczone jest w trumnie w piecu kremacyjnym. Proces kremacji odbywa się z zachowaniem najwyższego szacunku w stosunku do osoby zmarłej. Podczas kremacji zwłok, ciało umieszczane jest w specjalnej trumnie, która pozbawiona jest wszystkich uchwytów czy ozdób, które mogły by stanowić niebezpieczeństwo podczas trwania procesu. Przed kremacją odbywa się pożegnanie osoby zmarłej, zazwyczaj na terenie domu pogrzebowego, czyli w kaplicy. Ceremonia pogrzebowa, czyli pochówek urny z prochami jest drugim etapem pożegnania się z osobą zmarłą. Całkowity cykl kremacyjny trwa od 1,5 do 2 godzin. Kościół katolicki pozwala na kremacje zwłok pod warunkiem, że nie jest ona traktowana jako manifestacja braku wiary katolickiej. Kościół Rzymskokatolicki zaakceptował kremację jako obrzęd pogrzebowy w 1983 roku : "Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej."

Firma Animus od wielu lat zajmuje się organizacją kremacji. Gwarantujemy Państwu pomoc w ustaleniu terminu wykonania kremacji oraz miejsca pochowania prochów. Więcej informacji na temat kremacji znajdą Państwo pod całodobowym numerem telefonu (81) 744 88 55 / Zapraszay do Kontaktu.

ASPEKT PRAWNY:
Zgodnie z artykułem 12. i 16. ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. z 1959 r. Nr 11, poz. 62, z późn. zm.) "zmarłych można pochować przez złożenie w grobach ziemnych, murowanych lub katakumbach i zatopienie w morzu. Szczątki pochodzące ze spopielenia zwłok mogą być przechowywane także w kolumbariach. Za naruszenie przepisów tej ustawy grozi kara grzywny do nawet 5 tys. złotych lub kara aresztu do 30 dni. W 2005 r. przygotowywane były przynajmniej trzy projekty nowej ustawy o cmentarzach"

Obecnie polskie prawo nie zezwala na:
• przechowywanie urny z prochami w innym miejscu niż na cmentarzu
• rozsypywanie prochów osoby zmarłej
• rozsypywanie prochów do morza, można je jedynie w nim zatopić

Partnerzy Zakładu Pogrzebowego Animus®

Proszę Czekać Zakład Pogrzebowy Animus