Oferta Kremacji Firmy Animus
Poniżej Strony

24/7 Tel.: 81 746-68-04

Zapraszamy Państwa do Zapoznania się z Ofetą Kremacji

Kremacje Lublin

Kremacje Lublin

Kremacja - spopielanie zmarłego jest sposobem pochówku, który staje się coraz bardziej powszechny w ostatnich latach. Kremacja polega na spopieleniu ciała osoby zmarłej, które umieszczone jest w trumnie w piecu kremacyjnym. Proces kremacji odbywa się z zachowaniem najwyższego szacunku w stosunku do osoby zmarłej. Podczas kremacji zwłok, ciało umieszczane jest w specjalnej trumnie, która pozbawiona jest wszystkich uchwytów czy ozdób, które mogły by stanowić niebezpieczeństwo podczas trwania procesu. Przed kremacją odbywa się pożegnanie osoby zmarłej, zazwyczaj na terenie domu pogrzebowego, czyli w kaplicy. Ceremonia pogrzebowa, czyli pochówek urny z prochami jest drugim etapem pożegnania się z osobą zmarłą. Całkowity cykl kremacyjny trwa od 1,5 do 2 godzin. Kościół katolicki pozwala na kremacje zwłok pod warunkiem, że nie jest ona traktowana jako manifestacja braku wiary katolickiej. Kościół Rzymskokatolicki zaakceptował kremację jako obrzęd pogrzebowy w 1983 roku : "Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej."

Firma Animus od wielu lat zajmuje się organizacją kremacji. Gwarantujemy Państwu pomoc w ustaleniu terminu wykonania kremacji oraz miejsca pochowania prochów. Więcej informacji na temat kremacji znajdą Państwo pod numerem telefonu 602-625-789 / Zapraszam do Kontaktu Krzysztof Woźny.

ASPEKT PRAWNY:
Zgodnie z artykułem 12. i 16. ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. z 1959 r. Nr 11, poz. 62, z późn. zm.) "zmarłych można pochować przez złożenie w grobach ziemnych, murowanych lub katakumbach i zatopienie w morzu. Szczątki pochodzące ze spopielenia zwłok mogą być przechowywane także w kolumbariach. Za naruszenie przepisów tej ustawy grozi kara grzywny do nawet 5 tys. złotych lub kara aresztu do 30 dni. W 2005 r. przygotowywane były przynajmniej trzy projekty nowej ustawy o cmentarzach"

Obecnie polskie prawo nie zezwala na:
• przechowywanie urny z prochami w innym miejscu niż na cmentarzu
• rozsypywanie prochów osoby zmarłej
• rozsypywanie prochów do morza, można je jedynie w nim zatopić

Poznaj Opinie Naszych Klientów

Marek Boryga

Marek Boryga

Klient Firmy Animus

"Polecam firmę Animus profesjonalna obsługa. Produkty na najwyższym poziomie. Moim zdaniem najlepszy zakład pogrzebowy w Lublinie..."

Sandra Todorowska

Sandra Todorowska

Klient Firmy Animus

"Zaklad Pogrzebowy Animus organizował pogrzeb mojej siostry. Był to pogrzeb wyjątkowy, który cechował pełen profesjonalizm, estetyka..."

Krystyna Gajowiak

Krystyna Gajowiak

Klient Firmy Animus

"Korzystałam z usług tej firmy. Jestem bardzo zadowolona, wszystko odbyło się na bardzo wysokim poziomie. Bardzo profesjonalna obsługa. Polecam..."

Elżbieta Surma

Elżbieta Surma

Klient Firmy Animus

"Jeden z nielicznych zakładów pogrzebowych godnych polecenia. Wszystko odbyło się tak jak uzgodnione było w biurze pogrzebowym Animus..."

Proszę Czekać Zakład Pogrzebowy Animus